Педагогика Планы-конспекты уроков
План-конспект уроку інформатики в 10 класі № 6
Тема уроку:
Комп'ютерні мережі. Принципи використання комп'ютерних мереж. Апаратні компоненти комп'ютерних мереж. Доступ до інформаційних ресурсів. Підготовка комп'ютера до роботи.
Мета уроку:
Навчальна. Ознайомити учнів із видами та компонентами комп'ютерних мереж. Пояснити основні топології комп'ютерних мереж та відмінності.
Розвиваюча.
Розвивати пам'ять та практичні уміння роботи з клавіатурою і мишею. Логічне мислення.
Виховна.
Виховувати уміння проводити об'єктивну самооцінку.
Тип уроку:
Урок засвоєння нових знань.
Обладнання:Комп'ютери класу об'єднанні в локальну комп'ютерну мережу.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Навіщо потрібні комп'ютерні мережі?
2. Як називається найбільша комп'ютерна мережа в світі?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Означення. Комп'ютерна мережа - система зв'язку між двома чи більше комп'ютерами.
Для передачі інформації можуть бути використані різні фізичні явища, як правило - різні види електричних сигналів чи електромагнітного випромінювання.
Щоб спільно використати ресурси або виконувати інші мережні завдання, комп'ютери повинні бути підключені один до одного. Для цієї мети в більшості випадків використається кабель (рідше - бездротові мережі - інфрачервоне встаткування Input/Output). Різні типи кабелів у сполученні з різними мережними платами, мережними операційними системами й іншими компонентами вимагають і різного взаєморозташування комп'ютерів.
Всі мережі будуються на основі трьох базових топологій:
- шина (англ. bus)
- зірка (англ. star)
- кільце (англ. ring)
Якщо комп'ютери підключені уздовж одного кабелю, топологія називається шиною. У тому випадку, коли комп'ютери підключені до сегментів кабелю, що виходить із однієї точки, або концентратора, топологія називається зіркою. Якщо кабель, до якого підключені комп'ютери, замкнути у кільце, така топологія зветься кільце.
ІV. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основних відомостей нового матеріалу.
V. Практична робота на ПК.
Учні до кінця уроку працюють з програмами-тренажерами клавіатури та мишки.
VІ. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу.
|